Výsledok vyhľadávania
Skutočný vinník vaginálnej infekcie
Vaša Idelyn blogerka

Skutočný vinník vaginálnej infekcie

Kvasinky nie sú hlavnou príčinou vaginálnych infekcií. Prečo ich teda väčšina žien považuje za hlavného podozrivého?


Je všeobecne známe, že väčšina žien prekoná počas života najmenej jednu vaginálnu infekciu spôsobenú kvasinkami. V niektorých jazykoch je výraz používaný pre vaginálnu infekciu priamo odvodený od názvu kvasinky (alebo Candida). Najčastejším typom infekcií sú však v skutočnosti infekcie bakteriálne, ktoré sa vyskytujú asi v 50 % prípadov. Preto nie je až tak prekvapivé, že sa s touto témou stále spája mnoho mylných predstáv. Obe príčiny sú takmer rovnako bežné, ale ženy sa po niekoľko generácií učili okamžite a bez premýšľania viniť kvasinky. A tento omyl im môže spôsobovať zdravotné komplikácie. Problém je v tom, že väčšina produktov na trhu cieli na jeden konkrétny typ infekcie. To znamená, že v prípade kvasinkovej infekcie produkty pôsobiace proti baktériám nebudú účinné a naopak. Vzhľadom na to, že symptómy sú veľmi podobné, je bez laboratórnych testov takmer nemožné typ infekcie rozpoznať. A tak vzniká pasca, do ktorej sa ženy často chytia: mylný predpoklad, že ich vaginálna infekcia je kvasinková, a následne nesprávny výber liečby.

Výber nesprávneho produktu môže znamenať väčšie komplikácie pre naše zdravie, pretože namiesto riešenia problému od samého začiatku sa vaginálna infekcia môže ďalej rozvinúť, takže liečba je o to obťažnejšia. Navyše sa zvyšuje pravdepodobnosť opakovaných infekcií.

 Taký scenár je trochu znepokojivý, že? Infekcie nie sú vždy spôsobené kvasinkami a je takmer nemožné určiť, aký typ infekcie máte. Ako si teda môžete vybrať medzi produktmi určenými na liečbu kvasinkových a bakteriálnych infekcií bez lekárskej prehliadky hneď na začiatku? Ale nie je potrebné prepadať beznádeji, pretože na trhu už je dostupný produkt, ktorý je účinný v oboch prípadoch. Vďaka kombinácii kultúry Lactobacillus Acidophilus a kyseliny mliečnej pomáha obnoviť normálnu vaginálnu flóru, a tým i prirodzenú obranu prostredia pošvy. Pretože je účinný v oboch prípadoch, dáva vám istotu, že si vyberiete správne, bez ohľadu na prvotnú príčinu a bez ohrozenia vášho intímneho zdravia. Prečo teda riskovať nesprávnu voľbu, keď môžete svojej pošve pomôcť hneď od začiatku?

Je dôležité nezabúdať, že ak sa symptómy po niekoľkých dňoch nezlepšia, odporúča sa návšteva lekára.


Hore