Výsledok vyhľadávania
Váš Idelyn expert

Milujte sa a vaše telo sa vám odvďačí

Majte sa radi, váš život to pozitívne ovplyvní! Mnohí z nás pravdepodobne túto radu už počulo. Napriek tomu si mnohokrát neuvedomujeme, že sebadôvera náš život nielen zmení, ale tiež ho predĺži.


 

To sa obzvlášť týka žien, ktoré sú vychované v presvedčení, že ich telo, a ich vagína predovšetkým, je niečím, za čo sa majú hanbiť. Veria, že nie je vhodné hovoriť o vagíne, pokiaľ je všetko v poriadku, obzvlášť, keď sa objavia problémy.

Nie je prekvapujúce, že mnoho žien radšej v tichosti trpí, než aby navštívili gynekológa. Niektoré z nich sa obávajú hovoriť  o svojich symptómoch s neznámym človekom, iné sa zdráhajú vyzliecť a ďalšie si zasa neprajú odpovedať na nepríjemné otázky. Podľa lekárov je práve toto tá najhoršia vec, ktorú samy sebe môžeme urobiť.

Dôkladná gynekologická prehliadka sa odporúča raz ročne, i keď sa cítite úplne zdravé. Existuje mnoho chorôb, ktoré sa žiadnymi príznakmi nevyznačujú, a pokiaľ máte strach navštíviť doktora, váš stav to môže jedine zhoršiť,“ vysvetľuje gynekológ, prečo je nanajvýš dôležité pravidelne dochádzať na kontroly.

Samozrejme i odborníci vedia, že mnoho žien sa prehliadkam vyhýba, pretože sa hanbíme za svoje telo a vagínu.

,,Sme tu, aby sme liečili, nie súdili. Zložili sme prísahu starať sa o pacientov a pomáhať im v chorobe. Nemôžeme ich súdiť,  aby sme však našli ten správny liek, je naozaj podstatné oboznámiť sa so symptómami a zistiť, kedy sa objavili prvýkrát,“ dodáva lekár.

To všetko znamená, že lekári môžu pomôcť len vtedy, keď ženy hovoria o svojich problémoch otvorene. Aby bolo možné toto docieliť, je potrebné, aby ženy svoje telo dobre poznali a nehanbili sa zaň. Môžeme síce žiť v 21. storočí, ale i tak si mnoho žien stále myslí, že vagína je niečo, za čo by sa mali hanbiť.

Mal som pacientku, s ktorou bolo skutočne ťažké spolupracovať. Cítila sa totiž tak trápne, že bola ťažko schopná hovoriť o svojich problémoch. Po vstupnej prehliadke nedorazila pre výsledky. O niekoľko týždňov neskôr požiadala o urgentnú schôdzku, nakoľko sa jej príznaky rapídne zhoršili. Na druhej strane sú tu pacientky, ktoré svoje telo majú rady, sú pyšné na svoju ženskosť a hovoria bez zábran, tie dochádzajú do mojej ordinácie omnoho častejšie. Nielenže mi uľahčujú prácu, ale môžu si tak i zachrániť život.

 

Rada odborníka

Nehanbite sa za svoje telo a buďte sebavedomá i vo chvíli, keď sa objavia nepríjemnosti. Pokiaľ totiž zvíťazí zbytočná hanba, ubližuje to nielen našej duši, ale i nášmu telu.

Váš Idelyn Expert


0 komentárov

Hore