Výsledok vyhľadávania
Milujete sa a ste spokojná sama so sebou?
Vaša Idelyn blogerka

Milujete sa a ste spokojná sama so sebou?

Existujú dva typy žien. Niektoré sa usilujú viesť taký život, v ktorom naplnia očakávania druhých, a nevenujú pritom pozornosť svojim vlastným potrebám čo ich z dlhodobého hľadiska ničí. Ďalej sú ženy, ktoré drú na tom, aby dosiahli určitú úroveň sebapoznania a sebaprijatia. Robia všetko pre to, aby okrem toho, že sú starostlivými partnerkami a matkami, rozvíjali pokiaľ možno aj samy seba. To posledné sa čas od času nepodarí, avšak je aspoň ľahšie znovu začínať, keď viete, že sa chcete venovať aj sama sebe a byť spokojná. V ktorom z týchto dvoch typov ste sa našli vy?


Moderná žena v našej spoločnosti má niekoľko možností ako viesť svoj život. Môže sa sama rozhodnúť, či sa chce vydať a založiť rodinu, alebo naplniť svoje sny iným spôsobom. Taká sloboda ide ruka v ruke s radom očakávaní a tak je dôležité mať jasnú predstavu o tom, čo vás naozaj robí šťastnou. Nezabudnite! Bez ohľadu na to, pre čo sa rozhodnete, ostatným urobíte radosť, len pokiaľ budete s vlastným životom spokojná. 

Bez ohľadu na vaše životné rozhodnutie, je podstatné nájsť si čas na starostlivosť o vlastné duševné aj fyzické zdravie. Nemá zmysel pobiehať v nepohodlnom, upnutom, ale hlavne sexy oblečku, držať drastické diéty a cvičiť ako blázon, len aby ste vyzerali fit. Nemá zmysel pracovať celé dni a noci za ostatných či už v kancelárii alebo doma. Mali by ste nájsť svoju životnú rovnováhu na to aby ste mohli rozpoznať svoje vlastné potreby. 

Bez ohľadu na to, ako veľmi milujete svoju rodinu alebo prácu, až sa budete rozhodovať o svojom životnom štýle, myslite na svoje vlastné zdravie a na to, aby ste sa cítila dobre. Môže to znieť sebecky, ak ste trojnásobnou matkou, ale verte mi, vaše deti budú oveľa šťastnejšie pokiaľ budete vyrovnaná, pokojná osobnosť s prácou alebo záujmami, ktoré si užívate a ktoré vás nestresujú. Nie je nutné sa obetovať. Silná žena vie, že nemá zmysel byť uponáhľaná a vystresovaná, pretože to len zničí všetkých okolo, vrátane jej samotnej. Fungujúci vzťah a spolužitie sú postavené na zdieľaní hodnôt a úloh, nie na vykorisťovaní slabších pováh, ani samej seba ... Základom je hovoriť o svojich potrebách, keď sa, ako kráľovná svojho domova, staráte o svojich blízkych. 

Čas od času by ste sa mali pozrieť do zrkadla a sama seba sa spýtať. Si spokojná so svojim telom, vrátane svojich intímnych partií? Máš rada aj svoju vagínu, ktorá je jedinečná? Dávaš na ňu pozor a staráš sa o ňu? Ideš k doktorovi, hneď ako zaregistruješ niečo neobvyklé? Si v prípade choroby alebo problému psychicky pripravená začať čo najskôr s liečbou a bojovať o prežitie? Si vyrovnaná so svojou sexuálnou orientáciou a chuťami? Vaša šanca viesť zdravý život v dlhodobom meradle je rozhodne vyššia, ak ste vyrovnaná, silná žena. Taká, ktorá má nielen pozitívnu predstavu o sebe samej, ale tiež dostatok času a peňazí na to, aby sa mala ešte lepšie. 

Zo všetkých síl sa snažím, aby som takou ženou bola. Takou, ktorá je schopná urobiť to pre seba a svojich blízkych. Nie je to vždy jednoduché, ale všetky moje tromfy ma presviedčajú o tom, že sa to vyplatí. Ako sa ohľadom toho všetkého cítite vy? 

Vaša blogerka Eva

 


Hore