Výsledok vyhľadávania

Otázky a odpovede - zdravie močových ciest

Otázky a odpovede - zdravie močových ciest

Počula som, že sex môže byť príčinou zápalu močových ciest. Je to pravda? Pokiaľ áno, prečo je tomu tak?

Áno, je to pravda. Nové výskumy ukazujú, že pohlavný styk je najčastejším rizikovým faktorom u jedincov s predispozíciou. Pravdepodobne je to preto, že sa pri pohlavnom styku baktérie dostávajú do močovej trubice. Ženy majú len 4 cm dlhú močovú trubicu, čo umožňuje baktériám ľahší prístup k močovému mechúru. Preto je zápal močových ciest častejší u žien, sú biologicky inak stavané.

Prečo trpia na zápaly močových ciest častejšie ženy? Nikdy som nepočula, že by mali tento problém muži

Ženské telo a intímne partie sú inak stavané ako u mužov. Ženy majú len 3-5 cm dlhú močovú trubicu, čo predstavuje krátku a ľahkú cestu pre baktérie. Pre vašu informáciu, muži majú asi 12-25 cm dlhú močovú trubicu, takže je to pre baktérie ďaleko dlhšia cesta, a tým majú menšiu šancu sa dostať do močového mechúra.

Môžem dostať zápal močových ciest od partnera?

Nie, zápal močových ciest nie je nákazlivé ochorenie. Je obvykle spôsobené baktériami, ktoré sa dostanú z konečníka alebo vagíny hore do močovej trubice.

Moja 3 ročná dcéra má obtiaže s močovými cestami. Je to možné v tomto veku?

Obtiaže s močovými cestami je možné mať v akomkoľvek veku. Môžu sa vyskytnúť u detí, dospievajúcích a  dokonca u malých detí. Preto sme vyvinuli Urinal Sirup, ktorý sa deťom ľahšie dávkuje a má príjemnú chuť. Je však dôležité zakročiť čo najskôr a v prípade malých detí je vždy vhodné konzultovať problémy s lekárom.

Môže to byť vážné, pokiaľ neliečim zápal močových ciest správnym spôsobom?

Zápal močových ciest z ničoho nič nezmizne. Pokiaľ sa vaše príznaky zhoršujú, je potrebné navštíviť lekára. Pretože ak sa infekcia nelieči, môže spôsobiť zápal obličiek, čo už môže byť vážne!

Nedávno som čítala, že bylinkový kúpeľ môže pomôcť proti zápalu močových ciest, je to tak? A je to dostačujúce?

Bylinkový kúpeľ môže byť v niektorých prípadoch príjemný v priebehu infekcie močových ciest, ale nie ako liečba.

Mám cukrovku, môžem užívať Urinal?

Áno, môžete. Majte ale na pamäti, že u žien s cukrovkou je riziko vyššie. Ich imunitný systém je totiž menej schopný bojovať proti infekciám ako sú tie močových cest.

Môžem predísť zápalu močových ciest?

Väčšinou áno, je dobré sa riadiť týmito radami: choďte na malú pravidelne, vždy keď pocítite potrebu; neponáhľajte sa, uistite sa, že močový mechúr je úplne vyprázdnený. Utierajte sa na toalete smerom spredu dozadu. Dodržujte pitný režim. Po pohlavnom styku sa vždy vymočte, aby ste spláchli baktérie, ktoré sa mohli dostať do močovej trubice.

Nie je to problém, ak dám svojej dcére Urinal Sirup, a potom sa ukáže, že sa nejednalo o problémy s močovými cestami?

Nie je to žiadny problém. Urinal Sirup je výživový doplnok, ktorý obsahuje extrakt z kanadských brusníc. Tieto plody sú bohatým zdrojom bioflavonoidov, fenolových zlúčenín a ďalších prírodných zložiek, ktoré takto poskytnete svojej dcére.

Aká je výhoda v užívaní Urinalu po vyliečení zápalu močových ciest?

Urinal obsahuje zlatobyľ obyčajnú, čo je tradične používaná bylina, ktorá prispieva k normálnej funkcii močového mechúra a dolných močových ciest a napomáha udržiavať zdravie močových ciest. Tiež obsahuje extrakt z kanadských brusníc, čo je bohatý zdroj bioflavonoidov, fenolických zlúčenín a ďalších prírodných zložiek. Vitamín D podporuje normálnu funkciu imunitného systému. Užívanie Urinalu po vyliečení zápalu močových ciest tak prispieva k udržaniu zdravia močových ciest.

Ako dlho by som mala užívať Urinal Akut Forte?

Pretože je Urinal Akut Forte výživový doplnok, nie je tu žiadne obmedzenie doby užívania. V každom prípade by ste mala dodržiavať odporúčané dávkovanie - teda 1 tabletu denne a mať na pamäti, že tento výrobok nie je určený ako náhrada pestrej a vyváženej stravy.

Počula som, že sex je jednou z príčin infekcie močových ciest. Je to pravda? Pokiaľ áno, ako sa to presne deje?

Áno, je to pravda. Nový výzkum ukazuje, že keď žena dostane zápal močových ciest, tak sa mohla dostať baktéria do močovej trubice pri pohlavnom styku. Ženy majú len 4 cm dlhú močovú trubicu, to umožňuje baktériám rýchly prístup do močového mechúra. A to je dôvod, prečo infekcie močových ciest sú častejšie u žien.

Môžem dostať infekciu močových ciest pri sedení na studenom?

V skutočnosti infekcia močových ciest nesúvisí so sedením na studenom. Je to bakteriálna infekcia.

Čo spôsobuje infekciu močových ciest?

Hlavnou príčinou je baktéria a v 80 % prípadoch môžeme viniť hlavne baktérie E. coli. Tieto baktérie sú väčšinou neškodné, ale niekedy sa dostanú do močových ciest a spôsobia tak infekciu. Vo väčšine prípadov tak dochádza k infekcii počas sexu.

Prečo ženy trpia infekciou močových ciest častejšie? Nepočula som, že by muži mali tento problém

Pretože ženy majú len 4 cm krátku močovú trubicu a to znamená rýchlu cestu pre baktérie do močového mechúra. Ochorenie u mužov je menej časté, pretože muži majú 20 cm dlhú močovú trubicu.

Moja dcéra má 12 rokov. Objavujú sa u nej príznaky infekcie močových ciest. Je to v tomto veku možné?

Infekcia močových ciest sa môže objaviť v každom veku. Keď sa baktéria dostane do močového mechúra močovou trubicou, môžu touto infekciou trpieť i malé deti. Preto sme vyvinuli Urinal Sirup, ktorý podporuje normálnu funkciu močových ciest, je jednoduchší na dávkovanie a tiež je chutný.

Pokiaľ úplne nevyliečime infekciu močových ciest, môže to byť vážné?

Určite áno! Infekcia močových ciest sa nevylieči sama. Je veľmi dôležité začať s liečbou pri prvých príznakoch. Je vhodné použiť produkty Urinal® na podporu funkcie močových ciest a tiež na podporu imunitného systému. Pokiaľ príznaky budú aj naďalej pretrvávať, je potrebné navštíviť lekára.

Nedávno som čítala, že bylinkový kúpeľ môže pomôcť proti infekcii močových ciest. Je to pravda?

Bylinkový kúpeľ je výborny pre vaše pohodlie počas infekcie močových ciest, ale infekciu nevylieči.

Ako poznám, že sa jedná o infekciu močových ciest?

Musíme dávať pozor na nasledujúce príznaky: pálive pocity pri močení, časté alebo intenzívne nutkanie na močenie,  bolesť alebo tlak v zadnej alebo spodnej časti brucha, tmavý , krvavý, alebo zvláštne páchnuci moč, únava, horúčka alebo zimnica (príznak, že infekcia mohla zasiahnuť obličky).

Môžem zabrániť infekcii močových ciest?

Áno, môžete zabrániť tak, že budete dodržiavať nasledujúce pravidlá: vyprázdniť močový mechúr tak často, akonáhle máte pocit, že je treba. Utierať sa zpredu dozadu. Piť veľa vody.

Prečo sa infekcia močových ciest často opakuje?

Hlavným dôvodom opakovanej infekcie močových ciest je, že sa neustále stretávame s patogénnymi baktériami. Naše telo nemusí byť práve v dobrom zdravotnom stave a v rovnováhe, čo je okamžik, kedy baktérie môžu spôsobiť opakujucu sa infekciu. U najviac  objavujúcich infekcií močových ciest je predpoklad, že telo bolo napadnuté rovnakým patogénom.

Väčšina uropatogénov pochádza z rektálnej flóry. Stavba tela dovoľuje baktériám vstúpiť do močových ciest. Tiež vaginálna kolonizácia je predpokladom pre infekciu močového mechúra. Zmeny v pošvovej  a močovej mikroflóre zrejme hrajú kľúčovú úlohu pri kolonizácii patogénnymi baktériami. Pohlavný styk a jeho frekvencia je druhým najsilnejším rizikovým faktorom. Dedičné faktory a ranný vek prvej infekcie močových ciest sú tiež rizikové faktory vracajúcej sa infekcie močových ciest.

Je Urinal vhodná prevencia?

Zdravé močové cesty majú prirodzenú obranyschopnosť proti patogénnym baktériám. Dôležité je pH, rovnováha mikroflóry a prirodzený tok moču bez prestávky. Neprirodzený tok moču, nedostatok tekutín a nerovnováha pH je prostredie pre rast patogénnych baktérií. Urinal drink pomáha zvýšiť príjem tekutín a vyprázdňovanie, tým podporuje vyplavovanie baktérií. Urinal Akut vďaka obsahu zlatobyle obyčajnej udržuje zdravie  močových ciest a podporuje vylučovanie, vďaka ktorému dochádza k vyplavovaniu baktérií.

Je vhodnejšie piť menej, keď trpíme infekciou močových ciest s cieľom obmedziť močenie, ktoré je sprevádzané pálením?

Rozhodne nie, nedostatok tekutín môže spôsobiť prostredie, v ktorom sa tvoria baktérie. Dodržiavanie pitného režimu je veľmi dôležité pre odstránenie infekcie. Pitný režim prispieva k vyplachovaniu patogenických baktérií z močových ciest. V tomto prípade je vhodné užívať Urinal drink, ktorý sa môže užívať studený i teplý. Tiež spoločne s ostatnými produktami Urinal, ako je Urinal Akut, ktorý obsahuje Zlatobyľ obyčajnú, bylinu, ktorá podporuje zdravie močových ciest a vitamín D na podporu imunitného systému.

Môžu muži užívať Urinal?

Mladí muži majú dlhšiu močovú trubicu, preto netrpia infekciou močového mechúra tak často ako ženy. Pokiaľ i tak cítia príznaky, určite musia navštíviť lekára. V staršom veku môže zväčšená prostata mať podobné príznaky ako infekcia močového mechúra.

Môžem užívať Urinal počas tehotenstva?

Urinal tobolky obsahujú zlatobyľ obyčajnú, ktorá by nemala byť podávaná počas tehotenstva. Odporúčame preto užíť Urinal sirup, ktorý neobsahuje zlatobyľ obyčajnú. V prípade užívania takýchto výživových doplnkov odporúčame konzultáciu s lekárom.

Môžem užívať Urinal, keď mám cukrovku?

Pre diabetikov odporúčame užívať Urinal tobolky, pretože Urinal sirup obsahuje cukor.

Môžem užívať Urinal súčasne s antibiotikami?

Áno, Urinal je možné užívať spoločne s antibiotikami.

Obsahuje Urinal sirup diuretikum?

Urinal sirup neobsahuje zložky s diuretickým efektom.

Je možné užívať Urinal dlhodobo?

Odporúčame Urinal užívať dlhodobo. Po 4 týždňoch nepretržitého užívania odporúčame na jeden týždeň užívanie prerušiť.

Je možné užívať Urinal Akut počas dojčenia?

Urinal Akut s novým zložením obsahuje zlatobyľ obyčajnú, ktorá sa nemôže užívať počas tehotenstva, ale môže sa používať počas dojčenia. Skôr ako začnete užívať akýkoľvek liek alebo výživový doplnok, odporúčame konzultáciu s lekárom.

Môžem užívať Prostenal a Urinal súčasne?

Prostenal a Urinal je možné užívať súčasne.

Znižuje Urinal učínky hormonálnej antikoncepcie?

Urinal neznižuje účinok hormonálnej antikoncepcie.

Mám potiaže pri močení a často chodím na toaletu, môžem užívať Urinal?

Pri častom močení je vhodné užívať Urinal na podporu funkcie močových ciest. Odporúčame ale návštevu lekára.

Kedy je najlepšie užívať Urinal? Pred jedlom, počas jedla alebo po jedle?

Prípravok Urinal je možné užívať kedykoľvek počas dňa, nezávisle na jedle.

Môžu deti užívať Urinal?

Urinal je možné užívať od 3 rokov.

Je možné užívať Urinal pri bezlepkovej diéte?

Prípravky Urinal môžu užívať ľudia s bezlepkovou diétou.

Otázky a odpovede - zdravie obličiek

Otázky a odpovede - zdravie obličiek

Kedy mám užívať prípravok Urinal Nefro?

Vzhľadom na to, že prípravok podporuje vylučovaciu funkciu obličiek a chráni bunky, je vhodný pre osoby po liečbe rôznych ťažkostí s močovým ústrojenstvom.

Prípravok je vhodný pre osoby, ktoré sa už stretli s  poruchami dolných močových ciest a obličiek, ako sú:

 • obličkové kamene
 • zápalové ochorenia obličiek
 • opakujúce sa zápaly obličiek (tzv. pyelonefritídy)
 • infekcie močových ciest (ako podporná starostlivosť o dolné i horné močové cesty) 

Prípravok Urinal® Nefro je vhodný i pre osoby, ktoré potrebujú aktívnu a intenzívnu podporu obličiek.

 

Môžem užívať prípravok Urinal Nefro súčasne s inými liekmi?

Ak užívate predpísané lieky, opýtajte sa svojho lekára na možné kontraindikácie alebo interakcie medzi prípravkom Urinal® Nefro a súčasne užívanými liekmi.

Môžem užívať prípravok Urinal Nefro počas infekcie močových ciest?

Áno, môžete. Užívanie prípravku Urinal® Nefro počas infekcie močových ciest môže byť nápomocné. Ak však užívate antibiotiká alebo iné predpísané lieky, spýtajte sa svojho lekára na možné kontraindikácie alebo interakcie s týmito liekmi.

Ako dlho mám užívať prípravok Urinal Nefro?

Na podporu funkcie močových ciest a obličiek postačí len 1 tableta denne s dostatočným množstvom tekutiny, napr. s plným pohárom vody, počas 30 dní. Ako proaktívnu starostlivosť o obličky sa odporúča užívať prípravok Urinal® Nefro dvakrát za rok počas 30 dní, rovnako ako podpornú kúru pre osoby so skúsenosťami s ľadvinovými ťažkosťami. V prípade zvýšených nárokov užívajte 2 tablety denne počas 5-10 dní po konzultácii s Vaším lekárom či lekárnikom.

Môžem užívať prípravok Urinal Nefro, ak mám obličkové kamene či piesok?

Áno, prípravok Urinal® Nefro môžete užívať pri ťažkostiach s obličkovými kameňmi alebo pieskom, avšak tento prípravok je účinnejší ako podporná starostlivosť a obličkové kamene ani piesok priamo neodstraňuje. Má však synergický efekt, pomáha udržovať vylučovaciu funkciu obličiek a chráni bunky obličiek pred voľnými radikálmi.

Existujú kontraindikácie užívania prípravku Urinal Nefro?

Pri užívaní prípravku je potrebné dodržať niekoľko obmedzení, napríklad:

 • Prípravok je kontraindikovaný pri známej precitlivenosti na ktorúkoľvek z jeho zložiek.
 • Prípravok by nemal byť užívaný v prípadoch, kedy je odporúčaný znížený príjem tekutín (napr. pri závažnom ochorení srdca alebo obličiek)
 • Prípravok sa neodporúča deťom do 12 rokov kvôli nedostatku údajov o bylinných zložkách
 • Prípravok sa neodporúča tehotným a dojčiacim ženám, pretože pre tútoskupinu nebola stanovená bezpečnosť rastlinných zložiek

Existujú ďalšie odporúčania, ktoré by som mal(a) dodržiavať pri užívaní prípravku Urinal Nefro?

Na  zabezpečenie zvýšeného objemu moču je počas užívania tohto prípravku nutný dostatočný príjem tekutín.

Pacienti s ochorením srdca alebo poškodením obličiek by sa pred užívaním tohto prípravku mali poradiť s lekárom. 

Ak sa ťažkosti s močovými cestami zhoršia a počas užívania prípravku sa objavia príznaky, ako je horúčka, dyzúria, kŕče alebo krv v moči, je potrebné sa poradiť s lekárom alebo kvalifikovaným zdravotníkom.

 

Otázky a odpovede - vaginálne zdravie

Otázky a odpovede - vaginálne zdravie

Čo sa stane, keď Beliema Expert krém použijem aj dovnútra pošvy miesto na jej vonkajšiu časť?

Beliema Expert krém je určený pre použitie na vonkajšiu časť intímnych partií pre upokojenie od svrbenia a pálenia. Nie je určený pre použitie vo vnútri pošvy. Náhodná aplikácia krému vnútri pošvy by nemala predstavovať problém pre väčšinu žien. U citlivých žien môže vnútrovaginálna aplikácia krému viesť k miestnemu podráždeniu. Postupujte podľa pokynov z letáku a aplikujte krém len na kožu intímnych partií, ako sa odporúča.

Čo sa stane, keď tabletu Beliema prehltnem na miesto jej zavedenie do vagíny?

Tablety nie sú nebezpečné ani v prípade ich prehltnutia. Obidve aktívne látky, ktoré sa v tomto prípravku používajú na hojenie v oblasti pošvy: probiotiká a kyselina mliečna, sú bezpečné zložky používané pri výrobe potravín.

Aký je správny spôsob používania tabliet?

1. Pred použitím výrobku si dôkladne umyte ruky.

2. Pri vyberaní tabliet z obalu buďte obzvlášť opatrní: netlačte na stred tablety,vzhľadom na svoju veľkosť sa môže zlomiť.

3. Pre správne vybratie tablety z obalu mierne zatlačte na koniec tablety z prednej strany obalu a vyberte ju, alebo zatlačte na alumíniovú fóliu na zadnej strane obalu, potom tabletu nadvihnite a vyberte ju z obalu.

4. Tabletu použite bezprostredne po vybratí z obalu.

5. Tableta sa musí zaviesť hlboko do pošvy, aby sa uľahčilo jej rýchle rozpustenie.

 1. Pred použitím výrobku si dôkladne umyte ruky.
 2. Pri vyberaní tabliet z obalu buďte obzvlášť opatrní: netlačte na stred tablety,vzhľadom na svoju veľkosť sa môže zlomiť.
 3. Pre správne vybratie tablety z obalu mierne zatlačte na koniec tablety z prednej strany obalu a vyberte ju, alebo zatlačte na alumíniovú fóliu na zadnej strane obalu, potom tabletu nadvihnite a vyberte ju z obalu.
 4. Tabletu použite bezprostredne po vybratí z obalu.
 5. Tableta sa musí zaviesť hlboko do pošvy, aby sa uľahčilo jej rýchle rozpustenie.

Svojho partnera veľmi ľúbim, ale keď má dôjsť k sexu, príde na mňa pocit úzkosti a nie sme schopní mať pohlavný styk. Je problém vo mne? Čím to je ?

Ak sa Vám to stalo viac než raz, určite vyhľadajte doktora. Vaginálne kŕče môžu mať či už fyzické alebo psychické príčiny. V prípade, že Vám gynekológ potvrdí, že problém nie je fyzický, mali by ste vyhľadať psychológa alebo sexuológa, pretože Váš problém môže byť vaginizmus. Nemusíte sa obávať, tento problém je liečiteľný, ale budete s ním potrebovať pomôcť.  

Môj partner sa vyjadruje veľmi vulgárne o mojej vagíne. Naozaj mi to je nepríjemné a zraňuje ma to. Mám mu niečo povedať?

Hovorte o s ním svojom probléme otvorene, na tom skutočne nie je nič zlé. Pre vagínu existuje množstvo výrazov a mali by ste si vybrať také, ktoré odráža vašu osobnosť. Ak žena nevie o svojej vagíne hovoriť otvorene, môže sa tým byť aj psychologický blok. To isté sa týka mužov – pokiaľ namiesto nežných názvov, používa vulgarizmy, možno sa cíti trápne, pokiaľ sa vyjadruje nežne a láskavo. V oboch prípadoch je kľúčom k úspechu práve komunikácia. Ak netuší ako sa vy pri tom cítite, určite svoj prístup nezmení.

V minulosti som nikdy nemala problém s dosiahnutím orgazmu. Odkedy mám ale nového partnera, strašne mu na tom záleží a tvrdí, že pokiaľ sa neurobím, nevie si sex poriadne užiť. Kladie tak na mňa hrozný tlak ...

Je jasné, že každý muž sa poteší, pokiaľ si jeho partnerka vie sex užiť, avšak orgazmus je niečo, čo nevieme len tak ovplyvniť. Mali by ste svojmu partnerovi vysvetliť, že sex je príjemný aj bez toho, aby sa nutne skončil orgazmom, na tom nie je nič nepochopiteľné. V každom prípade, pokiaľ sa neviete dostať na vrchol dlhodobo, mali by ste svoje túžby prediskutovať so svojím partnerom otvorene a ubezpečiť sa, že sa vo svojich predstavách o šťastnom vzťahu zhodujete a že si dôverujete.

Čítala som o probléme s vaginizmom. Zaujímalo by ma, či sa ma to môže týkať, pretože v minulosti som mala normálny sexuálny život, ale s mojím manželom teraz nie som schopná mať normálny pohlavný styk. Čím to je?

Vaginizmus je mimovoľné stiahnutie svalov, ktoré nastáva pred samotnou penetráciou. U mnoho žien sa vaginizmus objaví až po nejakej skúsenosti – či už po pôrode  alebo po nehode, ktorá nejakým spôsobom súvisí s vagínou. V každom prípade psychologické faktory zohrávajú tiež dôležitú súčasť tohto problému. Napríklad strata dôvery u svojho partnera. Je preto dôležité, aby ste si dobre zanalyzovali, čo sa vo vašom živote a vzťahu deje a či sa váš vzťah s manželom nezmenil. 

Mám 8-ročnú dcéru a stále sa ma pýta na sex. Podľa mňa je ale ešte dosť skoro na nejaké vysvetľovanie. Čo jej mám povedať ?

Záujem malých dievčat v tomto veku je absolútne prirodzený a normálny. Vôbec to neznamená, že sa bude aj o samotné sexuálne aktivity zaujímať príliš skoro, ale pre Vás ako rodičov je práve dôležité sa s ňou o tom porozprávať a trpezlivo jej odpovedať na všetky otázky. Samozrejme, s ohľadom na jej vek. Existuje niekoľko výborných publikácií a sexe, ktoré sú určené aj pre deti, môžete tou použiť ako pomôcku. Dbajte hlavne o to, aby sa Vaša dcéra necítila previnilo za to, že prejavuje o sexualitu a jej telo záujem.

Ešte nikdy som sa neodvážila pozrieť sa zblízka na moju vagínu. Asi je to divné, ale fakt sa bojím toho, čo tam objavím. Čo ak je škaredá ?

V prvom rade, žiadna vagína nie je „škaredá“ , práve naopak – každá je svojím spôsobom dokonalá a jedinečná. Pre ženu je veľmi dôležité, aby svoju vagínu mala rada a mala k nej pozitívny vzťah. S tým súvisí aj to, že by mala vedieť ako vyzerá. Pokiaľ so svojou vagínou nebudete spokojná a budete sa vyhýbať pohľadu na ňu, môže to z dlhodobého hľadiska viesť až k psychickým problémom. Pokiaľ svoje telo máte rada, váš život to veľmi pozitívne ovplyvňuje. A v rámci toho, by ste mali poznať aj vašu vagínu. Iba tak zistíte, či je s ňou naozaj všetko v poriadku.

Môj ex sa vždy sťažoval, že moje veľké pysky sú až príliš veľké. Už spolu síce nie sme, ale dodnes sa kvôli tomu hanbím pred mojím súčasným priateľom. Prejde to ešte niekedy ?

Váš bývalý priateľ Vám veľmi nepekne ublížil a existuje iba jediný spôsob ako si túto ranu vyliečite. Musíte prijať skutočnosť, že vaša vagína je jedinečná – a že je krásna taká aká je. Každá žena vyzerá inak a rovnako tak sa líšia aj naše vagíny. Ak sa ešte stále nie ste istá, skúste sa pred vaším priateľom vyzliecť za svetla – uvidíte, že bude nadšený!

Moja dcéra sa často hrá so svojou vagínou, mala by som si kvôli tomu robiť starosti ?

V žiadnom prípade si starosti robiť nemusíte, je to úplne normálne. Každé dieťa sa o svoje pohlavné orgány zaujíma a rovnako aj chlapci sa s nimi radi hrajú. Dievčatá to majú o niečo ťažšie, pretože svoju vagínu nevidia, takže ju chcú preskúmať a dospelí by im určite nemali vravieť, že je to niečo, ža čo by sa mali hanbiť. To najlepšie čo pre ňu môžete urobiť, je nechať ju, aby svoje telo sama preskúmala. Bez toho aby z toho mala zlý pocit. To by v dospelosti mohlo viesť k prípadným sexuálnym traumám a problémom.

Ako často by som mala navštevovať gynekologa

Závisí to od konkrétnej potreby, ale vždy, pokiaľ pociťujete nejaké problémy, by ste mali okamžite navštíviť lekára. Pokiaľ žiadne konkrétne problémy nemáte, je vhodné navštevovať gynekológa raz za rok, aby ste sa dali prehliadnuť a uistili sa, že je všetko v poriadku. Pokiaľ užívate antikoncepciu, je dobré navštevovať gynekológa častejšie.

Dosť často ma obťažuje vaginálny výtok, aj keď ho je vidieť iba minimálne. Je to normálne?

Vaginálny výtok je dôležitou súčasťou v reprodukčnom systéme ženy a jeho intenzita závisí na menštruačnom cykle. V každom prípade, pokiaľ je váš výtok sfarbený alebo zapácha, môže sa jednať o infekciu a mali by ste vyhľadať gynekológa.

Bojím sa, že môjmu novému partnerovi nemusí byť vôňa a pach mojej pošvy príjemný a preto mám obavu z nášho sexu. Aj keď by som ho už rada mala.

Vzhľadom k tomu, že ženský pohlavný orgán je stále relatívne veľké tabu, mnoho žien rieši rovnaký problém ako vy. Každoročná gynekologická prehliadka vám ukáže či ste zdravá a pokiaľ sú vaše výsledky v poriadku, o žiadny zápach ani chuť  a nemusíte starať – všetko je to prirodzené. A Vášmu partnerovi sa to určite bude páčiť tiež.

Je mi fakt nepríjemné, keď sa mám vyzliecť pre mojim gynekológom. Čo mám robiť?

Pokiaľ je Váš problém spôsobený samotným lekárom a tým, že sa v jeho prítomnosti cítite trápne, neváhajte ho vymeniť, bez ohľadu na to, aký je to profesionál. Ak dnes chodíte k mužovi, zvážte, či by Vám nebolo príjemnejšie navštevovať ženu gynekologičku. Pre mnohé ženy je to pohodlnejšia voľba, pretože sa pred ňou skôr zveria so svojimi intímnymi problémami. Pokiaľ sa ale nechcete vyzliecť pred akýmkoľvek lekárom, skúste mu o tomto probléme povedať. Verte, že nie ste jediná, ktorá to rieši. Mnohé ženy tiež návštevu gynekológa riešia tak, že si oblečú sukňu alebo šaty, ktoré si potom iba vyhrnú a tým pádom sa nemusia vyzliecť úplne.

Mala by som sa pred gynekologickým vyšetrením dole oholiť?

To vôbec nie je potrebné, na gynekologické vyšetrenie to vôbec nemá vplyv. Je to len na vás, ako sa cítite príjemnejšie.  

Prečo je dôležité poznať vlastnú vagínu a skúmať ju?

Vlastné telo potrebujete poznať v prvom rade zo zdravotných dôvodov. Pokiaľ vašu vagínu dôkladne poznáte, bude pre vás oveľa jednoduchšie včas spozorovať, že s ňou niečo nie je v poriadku. Napríklad v takom prípade, ak sa objavia bradavice alebo vyrážka. Môžete tak včas predísť závažnejším problémom.

Je infekcia, ktorou trpím, bakteriálneho alebo kvasinkového pôvodu?

Vaginálne infekcie môžu mať ako bakteriálny, tak aj kvasinkový pôvod, ich symptómy sú však veľmi podobné. Samotné pacientky ich obvykle nedokážu rozlíšiť a dokonca aj gynekológovia potrebujú zložité laboratórne testy na to, aby príčiny infekcie stanovili.

Na aký typ infekcie sú určené prípravky Idelyn Beliema?

Prípravky Idelyn Beliema je vhodné používať pri oboch typoch infekcií - pri bakteriálnych, tak aj kvasinkových vaginálnych infekciách.

Je svrbenie pošvy normálne?

Áno. K podráždeniu pošvy môže dôjsť kedykoľvek, ale najčastejšie je spôsobené bakteriálnymi alebo kvasinkovými infekciami. Prirodzená mikroflóra je ovplyvňovaná každodennými činnosťami, akými sú napríklad návšteva posilňovne, nosenie príliš tesnej spodnej bielizne alebo potenie. Ak symptómy pretrvávajú dlhšiu dobu, odporúčame vyhľadať lekársku pomoc.

Môžem prípravky Idelyn Beliema používať počas menštruácie?

Prípravky Idelyn Beliema Intim Krém a Idelyn Beliema Intim Gél môžete bezpečne používať aj počas vašej periódy.

Ako dlho trvá účinok Idelyn Beliema Intim Krému a Idelyn Beliema Intim Gélu?

 Ak prípravky Idelyn Beliema používate podľa pokynov, trvá ich účinok počas celého dňa.

Ako často by som mala Idelyn Beliema Intim Krém a Intim Gél používať?

Prípravok Idelyn Beliema Intim Gél by ste mali používať každý deň pri sprchovaní a prípravok Idelyn Beliema Intim Krém je možné používať viackrát za deň.

Môj lekár mi predpísal antibiotiká. Môžem užívať prípravky Idelyn Beliema?

Áno, všetky prípravky Idelyn Beliema je možné používať v priebehu liečby antibiotikami.

Možno som tehotná. Môžem užívať prípravky Idelyn Beliema?

Idelyn Beliema Intim Krém a Intim Gél je možné používať aj počas tehotenstva.

Môže moja dospievajúca dcéra užívať prípravky Idelyn Beliema?

Áno, prípravky Idelyn Beliema môžu používať aj dospievajúce dievčatá.

Majú prípravky Idelyn Beliema nežiaduce účinky?

U prípravkov Idelyn Beliema nie sú známe žiadne nežiaduce účinky. Ak zistíte alergickú reakciu, prestaňte prípravky Idelyn Beliema používať a poraďte sa u svojho lekára.

Môžem byť na prípravky Idelyn Beliema alergická?

Ak zistíte alergickú reakciu, prestaňte prípravky Idelyn Beliema používať a poraďte sa u svojho lekára.
Hore