Výsledok vyhľadávania

ČO SA SKRÝVA ZA PRÍČINAMI INFEKCIÍ MOČOVÝCH CIEST: PREČO MÔŽE BYŤ SEX VÝZNAMNÝM FAKTOROM VZNIKU PROBLÉMOV S PÁLENÍM PRI MOČENÍ

Močenie po sexe je ohromné. Minimálne ako prevencia infekcií močových ciest.

Pravdepodobne ste od detstva počúvali „Nesadaj si na nič studené, inak budeš tam dole chorá“. Ale chlad má s týmto pramálo spoločné. Vedecký výskum preukázal, že za väčšinou prípadov infekcií močových ciest možno hľadať sex, čím sa stáva najväčším rizikovým faktorom problémov s pálením pri močení.
Že vás akosi prešla chuť? Nemajte strach. Stačí krátka návšteva toalety a nepríjemným príznakom infekcie močových ciest môžete predísť. Teda pocitu pálenia pri močení alebo nutnosťou ísť na toaletu stokrát za deň. Zdá sa vám to príliš ľahké na to, aby to bola pravda? Verte, že to tak je. Čistá pravda.

Ale počkať! Čo má sex spoločné s infekciou močových ciest?

Než vyhodíte všetku svoju sexy bielizeň a zrušíte rande, vysvetlime si vzťah medzi sexom a infekciami močových ciest. Ako možno viete, v okolí konečníka nám žijú baktérie. Sú tu vítané, pretože sú súčasťou črevnej mikroflóry. Ale počas sexuálneho styku môže penis alebo vibrátor nejaké z týchto baktérií preniesť ku vchodu do močovej rúry, ktorá sa nachádza priamo nad vagínou. A tieto priateľské baktérie, ktoré sú užitočné pri konečníku, nie sú tak vrelo prijímané v našej močovej rúre, odkiaľ sa môžu dostať až do močového mechúra a spôsobiť infekciu močových ciest.
V zásade je to celé o „správnych“ baktériách, ktoré sa dostanú na „nesprávne“ miesto.

OK, to chápem. Ale čo s tým má spoločné cikanie?

Teraz keď chápete, že baktérie z konečníka nie sú vítané v močovom mechúre, je ľahké vysvetliť, ako môže pomôcť močenie. Nejaký nápad? Je to jednoduché. Rovnako ako môže penis tieto baktérie mechanicky priniesť k močovej rúre, moč ich môže mechanicky odplaviť. Rovnako ako prúd vody odplaví votrelcov snažiacich sa vyliezť hore potrubím. Močenie funguje veľmi dobre ako prvá línia obrany, keď sú votrelci stále ešte pri vchode do potrubia a ešte sa len snažia dostať hore. Nesmiete však zabudnúť: musí to byť prúd vody. Niekoľko kvapiek votrelcov nevypudí. Buďte preto vždy dobre hydratovaná, aby ste baktérie mohli skutočne odplaviť.

Čo keď už pociťujem príznaky infekcie? Môže močenie pomôcť?

Skutočne môže. Pretože močenie votrelcov vypudzuje, pamätáte? Ale ak už pociťujete symptómy, znamená to, že baktérie stačili preniknúť do Vašej močovej rúry. V takom prípade budete pravdepodobne pri ich odplavovaní potrebovať špeciálneho pomocníka. To je ten pravý čas na užívanie prípravku Urinal Akut® FORTE so zlatobyľou. Len jediná tableta denne Vám pomôže zbaviť sa nepríjemného pocitu pálenia v dolných močových cestách a zároveň zlikvidovať baktérie, ktoré budú odstránené spolu s močom. Je to jednoduchý spôsob, ako odplaviť Vaše problémy s močovými cestami.
Zloženie prípravku Urinal Akut® FORTE so zlatobyľou je založené na vysoko koncentrovanom extrakte z brusníc, vitamínu D a obsahuje solidago virgaurea alebo zlatobyľ obyčajnú, ktorá prispieva k normálnemu vylučovaniu moču.


Hore